POSJET UČENIKA OSMIH RAZREDA VUKOVARU I EKSKURZIJA U ZAGREBU I HRVATSKOM ZAGORJU

U nastavku dojmovi i naravno slike wink

U utorak 28.5. 2019., u ranim jutarnjim satima, krenuli smo na dugoočekivanu jedinu ekskurziju u osam godina školovanja. Putovali smo gotovo cijeli dan, vidjeli različite dijelove Hrvatske i u Vukovar stigli u večernjim satima. Nakon večere zabavljali smo se u hostelu. Gotovo uopće nismo spavali pa smo ujutro bili jako iscrpljeni. Predavanja o Domovinskom ratu i Bitci na Vukovar bila su zanimljiva, ali je naša koncentracija bila loša jer je većina učenika bila umorna i nenaspavana. Uspjeli smo se razbuditi te smo kasnije uživali u obilasku Memorijalnog centra gdje smo proučavali mine, tenkove, avione, gledali smo izložbu D. Hoyke, replike logora… Taj dan posjetili smo i prekrasnu obnovljenu crkvu sv. Filipa i Jakova s istaknutim tragovima Domovinskog rata. U popodnevnim satima uživali smo u vožnji Dunavom elektrosolarnim brodom. Večer je bila rezervirana za pjesmu i ples u disku gdje smo se družili s vršnjacima iz drugih škola te su stvorena i nova prijateljstva. Atmosfera u disku je bila odlična.

Cijelo jutro drugoga dana boravka u Vukovaru proveli smo u obilasku memorijalnih lokacija. Vidjeli smo Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata u Vukovaru, Spomen dom Ovčara, Masovnu grobnicu Ovčara i Vukovarsku bolnicu-muzej. Na svakoj lokaciji dočekao nas je drugi vodič te su nam svi na blizak i dojmljiv način približili mjesto sjećanja na kojem smo se nalazili. Svi vodiči završavali su svoja izlaganja riječima nade, optimizma i ponosa te su isticali našu ulogu u stvaranju bolje budućnosti Domovine. Na kraju smo imali zajedničko predavanje Škola mira te smo sudjelovali u završnom kvizu znanja u kojem smo osvojili  3. mjesto. Oduševljeni smo organizacijom ove terenske nastave. Ni u jednom trenutku nam nije bilo dosadno i domaćini su se trudili udovoljiti svim našim željama i potrebama.

Nakon ručka uputili smo se prema Sv. Martinu na Muri gdje je službeno započela naša ekskurzija. Smjestili smo se u apartmane i krenuli na zabavu u disko. Neki su plesali i pjevali dok su drugi igrali pikado i bilijar. Ni tu večer nismo puno spavali.

Sljedeći dan proveli smo u Zagrebu i Krapini. U Zagrebu smo prošetali Donjim i Gornjim gradom, krenuli smo s Kaptola od katedrale, fotografirali se na Markovu trgu, prošli kroz tunel Grič i obilazak završili na Trgu bana Josipa Jelačića. Nakon obilaska centra, posjetili smo ZOO Maksimir i uvjerili se da je za obilazak zagrebačkog zoološkog vrta potrebno puno više vremena od onog koje smo mi imali na raspolaganju. Morali smo žuriti jer nas je čekao krapinski pračovjek. Oduševljeni smo vodičima i Muzejom evolucije u Krapini.

Zadnji dan je većini bio i najdraži dan ekskurzije. Cijelo jutro proveli smo zabavljajući se u adrenalinskom centru Accredo. Zaista im odgovara naziv Tvornica dobrih emocija jer su uspjeli svojim mladim, pripremljenim i aktivnim vodičima zainteresirati i motivirati svakog učenika da se uključi u aktivnosti centra te je sve prštalo od pozitivnih emocija. Neli su se okušali u paintballu, drugi su uživali u zip-lineu, ljudskom stolnom nogometu, streličarstvu, stijeni za penjanje, poligonima, „bubble“ nogometu… Nakon završenih aktivnosti vodiči su prozvali ekipe, proglasili pobjednike i podijelili priznanja s fotografijama koje će nam ostati trajna uspomena na ovaj nezaboravan dan. Također smo imali priliku iskazati svoje dojmove i zadovoljstvo organizacijom i kvalitetno provedenim vremenom u ovom zabavnom centru. Nakon kvalitetne rekreacije, jedva smo dočekali ručak koji je organiziran na poljoprivrednom gospodarstvu OPG Perhoč, uz farmu jelena, muflona i divljih svinja. Vlasnik gospodarstva proveo nas je farmom uz zanimljivu priču o životinjama koje uzgaja te smo imali priliku hraniti jelene i fotografirati se s njima.

To je bio nas posljednji obilazak na ekskurziji. Čekao nas je višesatni povratak u Ploče te smo u svoje domove umorni, ali puni pozitivnih dojmova, stigli malo prije ponoći.

8 c

objavio: Administrator   datum: 3. 6. 2019.

U nastavku dojmovi i naravno slike wink

8 c

objavio: Administrator   datum: 3. 6. 2019.