Okrugli stol

Projekt ''Sretni dani''

Već drugu godinu zaredom u prostoru školske knjižnice održan je okrugli stol na temu romana Mire Gavrana, ''Sretni dani''.

Učenici su se u razgovoru s nastavnikom Zoranom Sršenom, o književnom djelu, dotakli mnogih problema koje autor spominje i pokazali zavidnu razinu razumijevanja pročitanog djela, ali i kritičkog razmišljanja. U raspravi je sudjelovalo 20 učenika petih razreda, a među njima posebno se u svojim odgovorima istaknuo učenik Maroje Ćavar iz 5. c razreda, koji je za to dobio knjigu istog autora za nagradu. Nagradu mu je dodijelio tročlani žiri nastavnika Hrvatskoga jezika (Jelena Ćelić, Javorka Musulin, Zoran Sršen)

Uz okrugli stol, učenici su se natjecali i u izrađivanju ilustracija iz spomenute knjige. U izradi je sudjelovalo 8 učenika, a nagradu za najbolju ilustraciju dobila je Nina Jončić, učenica 5. a razreda, za što je nagrađena također knjigom autorice Sanje Pilić.

Cilj ovoga projekta bio je potaknuti učenike na kreativno izražavanje, čitanje i razvoj kritičkog mišljenja. Zbog izuzetnog zanimanja učenika sličan projekt održat će se i u drugom polugodištu. Ovim putem zahvaljujemo se svim nastavnicima i učenicima na izdvojenom slobodnom vremenu i pozivamo ih na novi čitalački susret, citirajući riječi velikog španjolskog pisca, Miguela de Cervantesa, koji je rekao: ''Nema knjige, a da se u njoj ne može nešto dobro naći''! J

Ploče, 17 . prosinca 2014.

Zoran Sršen

objavio: Mateja Maršić   datum: 18. 12. 2014.

Okrugli stol

Projekt ''Sretni dani''

Ploče, 17 . prosinca 2014.

Zoran Sršen

objavio: Mateja Maršić   datum: 18. 12. 2014.