« Ožujak 2024 »

Predstavljanje pjesama Jelene Ćelić

Svečanost riječi

U srijedu, 12.11. u Narodnoj knjižnici u Pločama održana je večer predstavljanja pjesama Jelene Ćelić, učiteljice Hrvatskog jezika u  Osnovnoj školi „Vladimir Nazor“ u Pločama. Okupljanje uz Jelenino djelo postaje tako tradicijom kolektiva škole, koju želimo podijeliti sa sugrađanima.

Nakon pozdravnog obraćanja ravnateljice Meri Glavinić, učenici Nensi Štrbić (7.c), Luka Šendo i Miheaela Škorput (7. d),  nadahnuto su i s veseljem interpretirali pjesme svoje učiteljice i to one, u kojima Jelena s toplinom i humorom priča o dobro joj poznatom svijetu učeničkih briga i veselja.

Učitelji i stručni suradnici škole s poštovanjem i radosnim uzbuđenjem, govorili su Jelenine vrijedne stihove. Osobni pečat i potpuna posvećenost  u  interpretaciji svakog od sudionika, potvrdili su istinski značaj Jelenine poezije – ona pripada svima. Revnosnom pripremom izvedbi „svojih“ pjesama, najiskrenije smo odali priznanje Jeleninom umjetničkom talentu.

Skroman prostor naše Narodne knjižnice u Pločama pretvoren je u raskošnu odaju topline i zajedništva i čarobnim glasom i sviranjem na gitari naše učiteljice razredne nastave Selme Oršulić, kojoj su se pridružile učiteljica Glazbene kulture Helena Decovski i učiteljica Hrvatskog jezika Ivana Pudar Pećar.

Bilo je i cvijeća za Jelenu koja je odmjereno i decentno podijelila sjećanja na svoje djetinjstvo na Crnoj rijeci, ali nas i počastila svojom novom pjesmom.

Hvala Ivani što je ispred Aktiva Hrvatskog jezika pomno organizirala ovu  svečanost riječi i  glazbe pod svjetlošću svijeća.

Uistinu, izuzetan sat Hrvatskog jezika, glazbe, Građanskog odgoja, Vjeronauka i team buidinga (rekle su nam sjajne oči i ozarena lica naših učenika)!

Hvala, Jele!

Kolegice i kolege iz OŠ „Vladimir Nazor“

Koliba

Duboko u meni

Skrivena koliba

gdje se susreću

kušnja i poraz,

slabost i snaga,

prošnja i molitva;

gdje uspravno stojim

u sjeni Božanske milosti,

Obećanja i Riječi.

Ploče, 11. 11. 2014.

Jelena Ćelić

objavio: Mateja Maršić   datum: 14. 11. 2014.

Predstavljanje pjesama Jelene Ćelić

Svečanost riječi

Hvala, Jele!

Kolegice i kolege iz OŠ „Vladimir Nazor“

Koliba

Duboko u meni

Skrivena koliba

gdje se susreću

kušnja i poraz,

slabost i snaga,

prošnja i molitva;

gdje uspravno stojim

u sjeni Božanske milosti,

Obećanja i Riječi.

Ploče, 11. 11. 2014.

Jelena Ćelić

objavio: Mateja Maršić   datum: 14. 11. 2014.