« Ožujak 2024 »

Projekt „Regionalna potpora inkluzivnom obrazovanju“

Druga godišnja konferencija održana u Zagrebu (28. – 29. listopada)

Projekt „Regionalna potpora inkluzivnom obrazovanju“ zajednički je projekt Europske unije i Vijeća Europe čiji je cilj unaprijediti socijalnu koheziju u jugoistočnoj Europi kroz promicanje inkluzivne odgojno-obrazovne politike. U projektu sudjeluje sedam zemalja: Albanija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Hrvatska, Kosovo, Makedonija i Hrvatska.

U svrhu provedbe projekta u Zagrebu je organizirana druga godišnja konferencija na kojoj je sudjelovalo 170 sudionika. Međunarodna konferencija je okupila predstavnike obrazovnih vlasti; znanstvenike, stručnjake i praktičare u području odgoja i obrazovanja te predstavnike organizacija civilnog društva.

U sklopu konferencije održana je izložba „Expo za inkluziju“. Svaka od zemalja članica imala je izložbeni prostor na kojem su prikazani primjeri dobre prakse.  Naša škola pridonijela je izložbi power point prezentacijom o uspješnoj suradnji  roditelja, lokalne zajednice i škole.

Našu školu predstavljale su nastavnica povijesti  Adriana Kostanić  Burić, edukatorica –rehabilitatorica  Antonela Jončić i predstavnik roditelja Marijan Tolj.

Članovi našeg tima bili su sudionici okruglog stola na temu „Inkluzivno obrazovnje  u praksi“.

Antonela Jončić dala je izjavu za Hrvatski radio.

U sklopu projekta snimit će se film o inkluzivnom obrazovanju. Gospodin Marijan Tolj  pred kamerama je iznio svoje mišljenje o navedenoj  temi.

Konferencija je bila dobra prilika da svi sudionici iznesu svoj pogled na inkluzivno obrazovanje te da se iznesu primjeri dobre prakse, ali i upozori na teškoće u provedbi projekta.

objavio: Administrator   datum: 3. 11. 2014.

Projekt „Regionalna potpora inkluzivnom obrazovanju“

Druga godišnja konferencija održana u Zagrebu (28. – 29. listopada)

Antonela Jončić dala je izjavu za Hrvatski radio.

objavio: Administrator   datum: 3. 11. 2014.