« Ožujak 2024 »

Terenska nastava na Ušću

Proučavanje ptica neretvanskoga kraja

Prošlu srijedu, 30. travnja, učenici sedmih razreda naše škole zajedno sa svojim razrednicima uputili su se na terensku nastavu na Ušće rijeke Neretve. Cilj ovog malog izleta bio je detaljnije upoznati i proučiti ptice našega kraja.

Dan je bio sunčan i ugodno topao te je takva bila i atmosfera u prepunom autobusu kojim smo stigli do Ušća. Već smo iz autobusa vidjeli nekoliko ptica karakterističnih za naš kraj. Na lijevoj strani Ušća dočekali su nas predstavnici udruge Brkata sjenica. Udruga nosi ime po jednoj od ptica značajnih upravo za naše područje. Članovi udruge su amateri koji ptice proučavaju u svoje slobodno vrijeme, a dobivene informacije rado prenose mladim naraštajima i ostalim zainteresiranim ljudima.

Tako nam je predsjednik Udruge gosp. Bariša Ilić održao zanimljivo predavanje o pticama našeg neretvanskog kraja u kojem obitava čak 314 različitih vrsta ptica. Saznali smo ponešto o njihovim životima, imenima, prstenovanju… Pokazali su nam različita gnijezda i ispričali zanimljive priče o postupcima njihove izrade. Nakon predavanja slijedilo je promatranje ptica kroz teleskop. Znatiželjno smo ih pokušavali pronaći što više iako ih je to popodne bilo samo nekoliko.

Zahvalni smo gospodi iz udruge Brkata sjenica jer su nas pokušali zainteresirati za život ptica i njihovu raznolikost. Još jednom su nas podsjetili na bogatstvo života u našem zavičaju. Hvala i nastavnici Žani Govorko koja je organizirala ovaj kratki i poučni izlet.

Karla Čaušević i Lucija Stojanović, 7.a

objavio: Administrator   datum: 5. 5. 2014.

Terenska nastava na Ušću

Proučavanje ptica neretvanskoga kraja

Karla Čaušević i Lucija Stojanović, 7.a

objavio: Administrator   datum: 5. 5. 2014.