Informacije

Arhiva vijesti

Pločanke idu na završnicu Državnog prvenstva u rukometu

Usijana atmosfera na rukometnoj poluzavršnici u Pločama

U srijedu, 9.4.2014.g. u DŠ Ploča održano je Poluzavršno natjecanje u rukometu za djevojčice osnovnih škola skupine Jug.

Svečanost je započela Lijepom našom te obraćanjem ravnateljice OŠ „Vladimir Nazor“ svim ekipama poželjevši im dobrodošlicu i sjajne rezultate.

Na poluzavršnicu natjecanja skupine Jug svoje su mjesto izborile četiri ekipe: OŠ Stanovi, Zadar (ŠŠD Stanovi), OŠ kneza Mislava, Kaštel Sućurac (ŠŠD knez Mislav), OŠ Domovinske zahvalnosti, Knin (ŠŠD Oluja). Ekipa Kaštel Sućurca našla se van konkurencije jer nije imala pravilima natjecanja propisanu dokumentaciju pa su Kaštelanke svoje prisutstvo zabilježile prijateljskom utakmicom.

Tako su u prvu prijateljsku utakmicu  ušle ekipe OŠ  Domovinske zahvalnost iz Knina i OŠ kneza Mislav iz Kaštel Sućurca. Već u prvim sekundama Kninjanke su otvorile seriju pogodaka i poljuljavši mrežu suparnica, najavile ozbiljnost igre. Iako su rezultatom dokazale suprotno, prvih 15 minuta Kaštelanke su dominirale  napadima i kontrama. 2. poluvrijeme pokazalo je kvalitetu momčadi iz Knina te rezultiralo uvjerljivom gol razlikom 22:17.

Drugu utakmicu označio je dvoboj između domaćina OŠ ,,Vladimir Nazor“ i  OŠ Stanovi iz Zadra. Tijekom svih 30 minuta Pločanke su povećavale razliku, te uz čvrstu obranu i agresivne napade, ostvarile uvjerljivu pobjedu (21:4).

U finalnom okršaju snage su odmjeravale dvije najbolje ekipe, domaće Pločanke i borbene Kninjanke. Sudački zvižduk, lopta u rukama Kninjanki, zatresla se mreža domaćih. Prvo poluvrijeme bilo je neizvjesno jer su obje ekipe bile vrlo motivirane i željne pobjede što se i pokazalo tijekom utakmice. Čvrste obrane, agresivni napadi, vika i bodrenje trenera s klupe i navijača s tribina ispunjavali su dvoranu napetošću. Iako već iscrpljene, ekipe se ni u zadnjim minutama nisu predavale. Nijanse su presudile. Čvrstoća obrane, podrška raspoložene vratarke, preciznost bekova odvele su Pločanke (rezultatom 13:18) na još jednu završnicu Državnog prvenstva u rukometu za djevojčice.

Sreća i ponos na licu trenera Frane Božića, skika i veselje njegovih igračica uz zasluženi pljesak publike ostat će zapamćena slika uspjeha do sljedećeg natjecanja. Svakako treba spomenuti tri imena u ekipi domaćina. Šestašica Petra Marinović pokazala je zrelost i kvalitetu na golu, a u napadačkom dijelu borbenošću i preciznošću nametnule su se osmašice Magdalena Žderić i Lucija Cvijanović.

Golmanica Petra Marinović rado je s nama prokomentirala pobjedu svoje ekipe.

Prvo poluvrijeme nije bilo obećavajuće. Što je bilo presudno za pobjedu?

,,Tijekom prvog poluvremena nismo bile zadovoljne taktikom i obrana je bila slaba, ali kasnije smo pokazale kvalitetu igranja koju smo potvrdile pobjedom. Bile smo podjednako dobre i zaista su obje ekipe dale sve od sebe, ali naša ustrajnost i želja za prolaskom presudile su u našu korist.

Kako su tekle pripreme?

,,Nismo se dugo pripremale, dapače, svatko je imao odvojene treninge, ali smo se par dana prije natjecanja okupljale i imale intenzivnije i zahtjevnije treninge.“

Hoćete li moći konkurirati drugim ekipama na Državnom natjecanju?

,,Da, smatram da hoćemo, to smo danas i pokazale. Sigurna sam da ćemo postići dobar rezultat na Državnom prvenstvu.

Rukometna poluzavršnica u Pločama pružila je svojim gledateljima kvalitetnu igru i dobar primjer timske borbe za uspjeh. Užarena atmosfera i strast prema sportu isijavali su iz DŠ Ploča i učinili svečanost još zanimljivijom, a gromoglasni navijači bili dodatna snaga  pobjedničkoj ekipi. Rukometašicama OŠ ,,Vladimir Nazor“ iz Ploča želim mirne ruke, precizan šut, sigurnu vratarku, a prije svega dobru zabavu na završnici.