Literarni natječaj za himnu škole

LITERARNI NATJEČAJ

Himna naše škole

Ovaj literarni natječaj pokrenut je sa svrhom razvijanja osjećaja poštovanja i privrženosti te produbljivanja pozitivnog odnosa učenika prema vlastitoj školi koju pohađaju.

Cilj je također potaknuti učenike na kreativno literarno stvaranje te razviti njihov natjecateljski duh jer će najbolji radovi biti javno istaknuti i nagrađeni. Krajnji cilj ovog natječaja je dobiti jedinstvenu himnu škole koja bi kasnije, u različitim prigodama, dostojno predstavljala našu školu.

PRAVILA NATJEČAJA:

1. U pisanju himne mogu sudjelovati svi učenici naše škole (od 1. do 8. razreda).
  2. Pjesma može biti napisana vezanim ili slobodnim stihom, hrvatskim književnim (standardnim) jezikom ili zavičajnim govorom.
  3. Izbor teme i motiva treba biti vezan isključivo za OŠ „Vladimir Nazor“ Ploče jer bi škola trebala biti prepoznatljiva u stihovima njene himne. Naravno, motivi mogu biti vezani i uz geografski smještaj škole, grad u kojem se škola nalazi, a najviše se očekuje vlastitih pozitivnih doživljaja učenika vezanih uz školu.
  4. Prijavljeni rad ne smije biti ranije objavljen, izveden ili nagrađivan te treba biti autorski i samostalno napisani rad jednoga učenika.
  5. Izbor najboljih pet pjesama obavit će Povjerenstvo za prosudbu.
  6. Autori najuspješnijih pjesama dobit će prigodne nagrade koje će im biti uručene na svečanoj školskoj priredbi povodom Dana škole.
  7. Himna ne mora biti pjesma jednog učenika, već može biti sastavljena od najuspjelijih stihova više učenika. O tome će odlučiti Povjerenstvo za prosudbu.
  8. Potpisane radove treba dostaviti svome učitelju/učiteljici ili nastavniku/nastavnici Hrvatskog jezika do 22. travnja 2014. godine.

Dragi učeniče/učenice, želimo ti uspješno pisanje!

Neka baš tvoji stihovi postanu dio himne naše škole!

objavio: Administrator   datum: 31. 3. 2014.

Literarni natječaj za himnu škole

LITERARNI NATJEČAJ

Himna naše škole

PRAVILA NATJEČAJA:

5. Izbor najboljih pet pjesama obavit će Povjerenstvo za prosudbu.

Dragi učeniče/učenice, želimo ti uspješno pisanje!

Neka baš tvoji stihovi postanu dio himne naše škole!

objavio: Administrator   datum: 31. 3. 2014.