Provedeno probno ispitivanje učenika osmih razreda

Projekt „Razvoj završnih ispita  na kraju obrazovnih ciklusa“

U organizaciji Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje u našoj školi je 18. ožujka održano ispitivanje učenika osmih razreda iz hrvatskoga i engleskoga jezika u sklopu projekta “Razvoj završnih ispita na kraju obrazovnih ciklusa“.

Ispitivanju je pristupilo 60 učenika iz tri osma razreda. Svaki učenik pisao je ispit iz jednog predmeta na temelju prethodne pisane suglasnosti roditelja. Ispit se sastojao iz dva dijela i trajao je ukupno 90 minuta. Nadzor provedbe u svakoj učionici povjeren je učiteljima; voditelju ispitne prostorije i ispitnom administratoru.

U glavnom ispitivanju na razini Hrvatske sudjelovalo je 426 osnovnih škola i oko 4000 učenika za svaki predmet. Nakon prikupljanja i obrade rezultata učenicima će biti dostavljane povratne informacije o uspjehu koje su namijenjene isključivo njima i njihovim roditeljima.

Po završetku ispitivanja dobili smo od strane Nacionalnog centra zahvalu za odličnu organizaciju i uspješnu provedbu: „Zahvaljujemo svom osoblju škole na uspješnoj provedbi glavnog ispitivanja te na odličnoj suradnji u pripremi i provedbi ispitivanja. Također zahvaljujemo učenicima koji su sudjelovali u ispitivanju te se nadamo da su zadovoljni svojim sudjelovanjem."

Voditeljica projekta

Gjeri Robić

objavio: Administrator   datum: 21. 3. 2014.

Provedeno probno ispitivanje učenika osmih razreda

Projekt „Razvoj završnih ispita  na kraju obrazovnih ciklusa“

Voditeljica projekta

Gjeri Robić

objavio: Administrator   datum: 21. 3. 2014.