« Ožujak 2024 »

Comenius Croatia 2013.

Partenca

Radosni šušur koji u školi traje već tjednima, kulminirao je u ponedjeljak, 11.11. kada su konačno došli s veseljem očekivani gosti!

18 učitelja iz Londona (UK), Kocaelija (TR), Katowica (PL), Krmelina (CZ), i Rožnave (Sl), sa Janom i Žofijom, učenicama 8. razreda slovačke osnovne škole, dočekali su predstavnici svih odjela razredne nastave. Baš su najmlađi imali čast prvi započeti razgovor na engleskom s gostima, dok su im uručivali pločice s imenima!

Predvorje naše škole pretvorili smo za ovu prigodu u zrcalo prirode u kojem se ogledaju prekrasne slike voća i povrća i blistavih pejzaža naše doline. Uz etno kutak sa predmetima svakodnevno rabljenim u domaćinstvima u prošlosti, bogata ponuda tradicionalnih slastica za koje smo zahvalni mamama iz Vijeća roditelja upotpunila je topao ambijent koji smo, u znak dobrodošlice, pripremili za naše goste.

„Na Neretvu misečina pala“ koju su otpjevale učenice osmog razreda, veliki i mali zbor, pjesme učiteljice Selme, srdačan pozdravni govor ravnateljice i ozarena lica prisutnih domaćina, osvjedočili su naše goste koliko nas raduje njihov posjet i mogućnost da zajedno učimo jedni o drugima.

Nakon mjeseci razgovora o projektu multilateralne suradnje škola, o dopisivanju s učenicima iz europskih zemalja, učenja o tim zemljama, rada na temu zdrava prehrana, sada, kad su gosti tu, osjećamo da naše zajedničko putovanje zapravo počinje.

Sretno plovi ET Comenius, neka ti je mirno more, i neka te dočekuju prekrasne prijateljske luke!

objavio: Administrator   datum: 14. 11. 2013.

Comenius Croatia 2013.

Partenca

objavio: Administrator   datum: 14. 11. 2013.