Obilježen Dan škole!

Dan Škole!

U ovom su mjesecu učenici s veseljem, uz pomoć obitelji i sugrađana sakupili 8380 kg starog papira. Prije toga izvagano je 162 kg spašenih plastičnih čepova koje su pokupili vrijedni Nazorovci!

Tijekom školske godine kroz suodnos više predmeta proučavali smo osobitost našeg grada, njegovu vezanost uz more, rijeku i jezera. Zajedno smo, u školi i na terenskoj nastavi, istraživanjem i kroz priče starijih članova obitelji zagledali dublje u bogatstvo i ljepotu koja nas okružuje, a koje često uzimamo kao nešto što se podrazumijeva.

Učili smo o zemljopisnim, biološkim i kemijskim posebnostima našeg okoliša, povijesnom i gospodarskom razvoju vezanom uz značajke podneblja i ljudski rad; gledali, prepoznavali i pokušavali sačuvati ljepotu zavičaja – u herbariju, u powerpoint prezentacijama, izradom suvenira, igranjem tradicionalne igre ili pjevanjem starih napjeva. Čak se i Predsjedniku pisalo!

Zaključak - kad tako s ekipom skupljaš papir, čepove, istražuješ, praviš suvenire, prodaješ, pišeš, prezentiraš, glumiš, naučiš da je baš cool bit iz Ploča, i nekako smo „face“,  jer imamo svu tu ljepotu. Fora je to zrcalo Božje oko nas. Ogledaš se u njemu – pa si i sam nekako ljepši i važan, jer ti si tu da sve to čuvaš, za neke nove „Nazorovce“ i „Jadranovce“ i „Dalmatinke“.  I super je što ti to možeš. Svatko može.  A kad se udružimo – možemo bolje i više!

28. i 29. svibnja obilježili smo Dan škole i prezentirali rezultati projektne nastave!

U Domu kulture, 28. svibnja u 18.30 otvorena je izložba autentičnih suvenira rađenih na satovima Povijesne i Likovnih sekcija škole od naplavina i prirodnih materijala.

U područnoj školi Rogotin, u srijedu, u 19h održana je tradicionalno dobro posjećena priredba za roditelje i sve mještane. Recitacijama i pjesmama posvećenim planetu Zemlja, domovini, domu, obitelji i školi, učenici svih razreda proslavili su Dan škole. Prostor Mjesnog doma prigodno su ukrasili  posterima s likovnim radovima koje su stvarali uz pomoć svojih učiteljica. Fotografije s njihove smotre možete pogledati na linku: http://www.rogotin.hr/

29. svibnja, u prostoru škole održane su prezentacije rađene u sklopu projekta osmišljenog od strane Adriane Kostanić Burić.

Sportska  natjecanja

Sportska dvorana od jutra se orila od natjecatelja nižih razreda. Prvaši su se natjecali u kuglanju. Pobjednici su „Akavci“  učiteljice Vere! Drugaši su vodili loptu oko čunjeva - najbrži su bili „bekavci“ učiteljice Gordane. Trećaši su imali uzbudljivu utrku s izuvanjem i obuvanjem tenisica, u kojoj se proslavio 3b, učiteljice Duške. Četvrtaši su trčali u vrećama! Pobjednici? Četvrti b, učiteljice Mirjane!

Na kraju su se u potezanju konopa okušale i učiteljice! Veru, Beru, Nadu i Miru pobijedili su, naravno Duška, Goga i Zoran!!!

Viši razredi igrali su nogomet na „Močvari“. U utakmici 5b i 5d bolji su bili „dekavci“, u okršaju 6b i 6c , pobijedili su „bekavci“, 7a nadmašio je 7c, a utakmica 8a i 8c završila je pobjedom 8a!

Čestitamo pobjednicima! Bravo za učenike koji su nakon utakmica počistili  igralište i tribine od papira i otpadaka  ostavljenih od strastvenih navijača!

Priloženi dokumenti:
PROGRAM-Dan_skole.pdf (48.09 KB)
Dani_otvorenih_vrata_program.pdf (14.05 KB)

objavio: Administrator   datum: 4. 6. 2013.

Obilježen Dan škole!

Dan Škole!

Sportska  natjecanja

Priloženi dokumenti:
PROGRAM-Dan_skole.pdf (48.09 KB)
Dani_otvorenih_vrata_program.pdf (14.05 KB)

objavio: Administrator   datum: 4. 6. 2013.