Održana prezentacija deficitarnih zanimanja

Profesionalna orijentacija

Upisi su pred nama. Odluku kojom stupamo u svijet odraslih nije lako donijeti. Nameću se brojna pitanja. I dok neki već zbrajaju bodove po obrascu e-upisa u srednje škole, mnogi su neodlučni. Potrebno im je savjetovanje i/ili usmjeravanje.

Zato je prezentacija deficitarnih strukovnih zanimanja i mogućnosti upisa u srednje škole, održana 24. travnja za učenike osmih razreda bila itekako korisna.

Koja su to deficitarna zanimanja na području naše Županije? Kako postati kandidat za obrtničku stipendiju? Čime se mjeri uspješnost, a čime zadovoljstvo u obrtničkom poslovanju?

Odgovore su nam dali naši gosti: Anđelina Dugandžić iz Hrvatskog zavoda za zapošljavanje – Ispostava Ploče, Jelena Svetac iz Obrtničke komore Dubrovačko-neretvanske županije, Ante Rončević ispred Udruge obrtnika grada Ploča.

Projektu profesionalne orijentacije priključila se i pedagoginja Srednje škole fra A. K. Miošića koja je predstavila Školu i upoznala nas s programima koje nude u šk. god. 2013./2014.

Pravovremenim  informiranjem i sagledavanjem svih mogućnosti koje su pred nama aktivno sudjelujemo u građenju svoje budućnosti. Hvala svima koji nam u tome pomažu.

Nikolina Žderić, 8. a

objavio: Administrator   datum: 29. 4. 2013.

Održana prezentacija deficitarnih zanimanja

Profesionalna orijentacija

Nikolina Žderić, 8. a

objavio: Administrator   datum: 29. 4. 2013.