« Ožujak 2024 »

Obilježen Svjetski dan voda

Voda za život

Svjetski dan voda obilježava se svake godine 22. ožujka. Na taj dan se diljem svijeta posebno skrene pozornost na probleme vezane za vodu i vodne resurse, s tim da se svake godine obilježava uz drugi moto. Ove godine se Svjetski dan voda obilježava pod sloganom "Gospodarenje otpadnim vodama".

Prema procjenama više od 1 milijarde ljudi nema pristup pitkoj vodi, a 2,4 milijarde živi bez osnovnih sanitarnih uvjeta. Da bi se još više istaknulo značenje brige o vodi, razdoblje od 2005. do 2015. proglašeno desetljećem voda pod geslom "Voda za život".

Znate li da:

Jedna litra ulja može zagaditi dva milijuna litara vode!

U zemljama u razvoju 80 posto bolesti je povezano s vodom!

Petominutnim tuširanjem potroši se oko 100 litara vode!

Svakodnevno od posljedica nedostatka vode umire 3.800 djece!

Koliko nam je voda važna i potrebna, te kako bez nje ne možemo živjeti, prikazala su djeca prigodnim panoima: skupina „Multigenijalci“ nastavnice Done Prović, likovne skupine nastavnica Marije Čupić-Senta i Višnje Grančić i fotografije posvećene Svjetskom danu voda učenice Dore Boban iz VIII. c pod vodstvom nastavnice Monike Bušurelo.

“Voda je opće nasljedno dobro, čiju vrijednost moraju svi poznavati. Zadatak je svakog da s njom gospodari i da je brižljivo koristi.”

objavio: Administrator   datum: 22. 3. 2013.

Obilježen Svjetski dan voda

Voda za život

Znate li da:

Jedna litra ulja može zagaditi dva milijuna litara vode!

U zemljama u razvoju 80 posto bolesti je povezano s vodom!

Petominutnim tuširanjem potroši se oko 100 litara vode!

Svakodnevno od posljedica nedostatka vode umire 3.800 djece!

objavio: Administrator   datum: 22. 3. 2013.