Obilježen Svjetski dan pjesništva

„Uspavanka ljubavi“

Uz Svjetski dan pjesništva i  prvi dan proljeća, u našoj školi upriličili smo ove godine nesvakidašnje druženje. U učionici  kolegice Jelene Ćelić, uz gitare i svjetlost svijeća, sastali smo se da zajedno proslavimo njena iznimna pjesnička postignuća.

Prožeti plemenitošću  i čistoćom Jeleninih stihova, počašćeni i poneseni prilikom da ih osobno interpretiramo, iskusili smo čaroban trenutak  topline, i radost zajedničkog stvaralaštva.

Slajdovi  kristalnih stihova stopljeni s prizorima prekrasnih pejsaža Lijepe Naše, potsjetili su nas na dragocjenu zbirku „Uspavanka ljubavi“ koju svi poznajemo i s ponosom pokazujemo novim kolegama. Prisjetili smo se brojnih Jeleninih nastupa na pjesničkim manifestacijama u Pločama, diljem Hrvatske i u susjednoj Hercegovini, objavljivanja poezije u Glasu Kardeljeva Vidiku, Školskim novinama, Lijepoj našoj Neretvi, i njene posvete junacima domovinskog rata  na spomeniku „Hrvatska“ na trgu našeg grada.

„Od vjekovnih snova i uzdanja, vaših svetih rana, iz kamena i plamena satkana je Hrvatska!“ napisala je Jelena, učiteljica hrvatskog jezika, pjesnikinja, građanka Ploča, i mi, njeni kolege, tražimo, zagovaramo, da njeno puno ime bude potpisano ispod tih, iz srca poteklih stihova!

Govorili smo njene stihove, i rekli joj iz duše koliko nas daruje svojim stvaranjem, čvrstinom, skromnošću, vjerom. Gitara je plakala, glasovi tekli suzama i smijehom. Onda smo imali čast čuti Jelenu, jednostavnu i samozatajnu, i njenu interpretaciju pjesme o riječima, koja je objasnila i nadmašila sve. Gosti su bili domaći, naši umirovljeni kolege i naš suradnik, knjižničar. I djeca, naši vrijedni učenici.

Dan ispunjen ustreptalim očekivanjem odavanja priznanja dragoj kolegici, zavjerenički osmjesi kojima smo bodrili jedni druge, zajedničko uvježbavanje izvedbi u učionicama, uredima, (a poneko i u obližnjem kafiću) i večer u kojoj smo, časteći Jelenu, jedni drugima pokazali svoje najljepše lice, najbolji su dar koji smo uzajamno razmijenili u o ovo predblagdansko vrijeme.

Hvala svima.

Gromoglasno Bravo! svima za odlično govorenje stihova, respect Selmi i Ivani za pjesme uz gitaru, klapi učiteljica za bodru izvedbu. Hvala Marini, Antoneli i Meri za kolače, hvala Ivani za prekrasnu powerpoint prezentaciju, veliki trud i uspješnu pripremu ove večeri koju je naša iskrena radost zajedništva  učinila savršenom!

Hvala ti, Jelena ! I dužna si nama, i sebi, drugu knjigu poezije! Jedva čekamo!

objavio: Administrator   datum: 22. 3. 2013.

Obilježen Svjetski dan pjesništva

„Uspavanka ljubavi“

Hvala svima.

Hvala ti, Jelena ! I dužna si nama, i sebi, drugu knjigu poezije! Jedva čekamo!

objavio: Administrator   datum: 22. 3. 2013.