Geografska grupa na Trovru

Terenska nastava na "Veliki Trovro"

Nakon dogovora u učionici dana 17. studenog smo krenuli na treći izlazak na teren, cilj je bio vrh „Veliki Trovro“ kod Rogotina. Brižni roditelji nekih učenika i nastavnik organizirali su vožnju do cilja.

Kada smo krenuli iz Rogotina vidjeli smo dosta razrušenih drvenih i kamenih kuća (to su nekad bili torovi - mjesta gdje ljudi drže domaće životinje). Putem do vrha uglavnom smo prolazili kroz makiju. Nakon kraćeg uspona, koji je bio i križni put, jer smo do vrha izbrojali 14 križeva (postaja) došli smo do samog vrha gdje nas je dojmio ogromni križ sa razapetim Isusom. Malo smo se odmorili i krenuli sa radom.

Naši domaćini i vodiči: Marina Markota Magdalena Šunjić i Josip Šunjić su nas upoznali sa prostorom koji smo vidjeli sa vrha: sela Čeveljuša, Mostina, Rogotin, Šarića Struga te jezera Vlaška, Jezerine i Parila. Ovaj put uz orijentaciju u prostoru više smo posvetili pažnje snalaženju na karti.

Put smo naravno kao i svaki obilježili fotografijama koje ćemo izložiti u holu škole. I ovaj izlazak na teren nam se svidio jer smo još više upoznali uži zavičaj, te naučili nešto više o njegovoj povijesti. Nadamo se da ćemo se što prije upustiti u nove avanture.

Karla Čaušević & Lucija Stojanović, 6. a

objavio: Administrator   datum: 19. 11. 2012.

Geografska grupa na Trovru

Terenska nastava na "Veliki Trovro"

Karla Čaušević & Lucija Stojanović, 6. a

objavio: Administrator   datum: 19. 11. 2012.