Proslava 60. obljetnice

Šezdeseti rođendan naše Škole

1. lipnja 2012. s početkom u 8 sati na Sportskom centru „Močvara“ učenici OŠ „Vladimir Nazor“ iz Ploča su odigrali sportska natjecanja. Učenici nižih razreda su se natjecali u štafetnim igrama s pomagalima i skakanju u vreći.

Pobjednik prvih razreda je I.c, II.b od drugaša, III.b u trećim razredima, a IV.c je bio najbolji u četvrtim razredima. Učenici viših razreda natjecali su se u nogometu, gdje su najbolje rezultate odnijeli razredni odjeli: V.c, VI.c, VII.b i VIII.d.

U 11 sati se u holu Škole održala svečana sjednica Učiteljskog vijeća na kojoj su nazočili i umirovljeni djelatnici naše škole. Na svečanoj sjednici uz PowerPoint prezentaciju o povijesti škole u Pločama govorila je v.d.ravnateljica Višnja Grančić i bivši dugogodišnji ravnatelj, gospodin Ivo Barbir. Nakon svečane sjednice svi prisutni su imali priliku razgledati školu, prepustiti se sjećanjima i svjedočiti koliko je Škola doživjela promjena, koliko se razvila u svoj svojoj postojanosti.

Drage nam kolege i gosti bili su ugodno iznenađeni kako škola odiše veselim bojama, izložbenim panoima i modernizacijom u skladu s vremenom. Tako su se susreli povijest i sadašnjost. Danas primjenjujemo suvremenije tehnologije, osmišljavamo suvremenu nastavu, ali i ne zaboravljamo dobra prosvjetna iskustva iz povijesti naše Škole, njenih učitelja i učenika. Naša Škola je veliki značaj ovoj sredini, zato hvala svima koji su u nju ulagali i koji će slijediti napredne ideje.

Potom je slijedila svečana priredba u Domu kulture u Pločama koju je vodila gospođa Marela Bulat, a u programu su nastupali dramsko-scenska skupina škole, učiteljica Selma Oršulić pjesmom uz gitaru, učiteljica Jelena Čelić sa svojim stihovima, zbor Učiteljice, a gostovali su muška klapa „Mindel“ i ženska klapa „Pločanke“. Zatim je slijedilo zajedničko druženje uz prigodni domjenak i ugodnu riječ. Osjećali smo se sretno i ponosno jer smo proslavili svoj šezdeseti rođendan gdje su se trud,  znanje i stvaralaštvo godinama stvaralo.

Povodom 60. obljetnice OŠ „Vladimir Nazor“ u Pločama, izdan je i prvi broj učeničkog lista Čigra. Glavna i odgovorna urednica lista je prof. Marina Burđelez, a uredništvo lista čine: Dora Bandur, Lucija Žderić, Marieta Žderić, Dragana Herceg, Doris Karamatić, Lucija Cvijanović, Bernarda Vrdoljak, Martina Žderić, Anđela Sarah Bošnjak, Nikolina Žderić, Romana Pejić, Mia Mikulić i Matea Miošić.

objavio: Administrator   datum: 5. 6. 2012.

Proslava 60. obljetnice

Šezdeseti rođendan naše Škole

objavio: Administrator   datum: 5. 6. 2012.