Suradnja škole u projektu „Kumstvo“

„Kolajna ljubavi“

Odlukom Školskog odbora od 22. prosinca 2012. naša škola odazvala se pozivu na suradnju s udrugom „Kolajna ljubavi“ iz Imotskog u projektu „Kumstvo“ – pomoć u školovanju djeci iz Afrike – Tanzanija.

Dosad je prikupljeno oko 1800 kumstava. Voditeljica udruge je Ivana Parlov, a udruga je osnovana s ciljem pomaganja najugroženijih kategorija stanovništva kako u Lijepoj našoj, tako i u svijetu. Projekt „Kumstvo“ odnosi se na pomoć djeci iz mnogobrojnih i siromašnih obitelji tako da se djecu šalje na školovanje. Tijekom školovanja kumovi dobivaju podatke o djetetu i njegovom napretku, te ukoliko želi, postoji mogućnost prisnijeg kontakta pismom, ili putem e-maila.

U petak, 24.02.2012. u 13 sati volonteri udruge „Kolajna ljubavi“ u našoj školi prezentirali su svoj projekt. Na prezentiranju projekta sudjelovali su predstavnici razrednih odjela naše škole i učitelji. U goste nam je došla volonterka iz udruge „Kolajna ljubavi“ da bi nam približila volonterski humanitarni rad udruge u Africi. Pozdravljamo Jelenu Aužinu, porijeklom iz Šibenika, profesoricu njemačkog i talijanskog jezika i književnosti, koja je upoznala poteškoće i bijedu Afrike.

objavio: Administrator   datum: 25. 2. 2012.

Suradnja škole u projektu „Kumstvo“

„Kolajna ljubavi“

objavio: Administrator   datum: 25. 2. 2012.