Projekt Festival boja

Učenici naše škole su svojim radom sudjelovali u izgradnji instalacije „zeleni dnevni boravak“ u sklopu projekta Festival boja Ploče koji je organizirao Grad Ploča uz sufinanciranje Dubrovačko-neretvanske županije, a u koordinaciji s ravnateljicama Osnovne škole „Vladimir Nazor“ Ploče, Dječjeg vrtića Ploče te Srednje škole fra Andrije Kačića Miošića Ploče.

Kroz ovu manifestaciju okupile su se sve odgojno–obrazovne ustanove s ciljem udruživanja snaga, znanja, kreativne energije te oblikovanja uradaka koji se mogu predstaviti javnosti kako bi se djeca i mladi osnažili te kao aktivni stanovnici prezentirali svoje radove i poruke te tako gradili identitet grada i sebe kao „zelenih građana“.

Jedan dio aktivnosti – izrada “photobootha“ od zelenog lišća te izrada „zelenih“ poruka se radio u školi pod vodstvom učiteljica Marije Čupić Sente, Ivane Pudar Pećar i Marine Burđelez, a u suradnji s našom dragom suradnicom Boženom Delaš.

Nakon što smo prenijeli našu instalaciju na ciljanu lokaciju, našu su učenice zabavile mlađu djecu crtanjem zelenih listića po licu tzv.facepaintingom.

U nastavku su neke od „zelenih“ poruka koje su napisala naša djeca:

„Postoji dio prirode koji ne doživljavamo, a vrijedi koliko i mi… Pogledaj oko sebe!“

„Postoji svijet u kojem svi žive u zajedništvu i skladu… Izgradimo ga!“

„Planet Zemlja je naš jedini dom. Ako uništavamo nju, uništavamo sebe!“

„U šumi dubokoj, tiha noć sjaji, zvijezde mi pokazuju put.

Prirodna harmonija smiruje mi dah.“

„Zelenom šume šume, prozirno vjetrovi miluju, more plavom smiruje, sunce žutom zagrije.“

„Skačemo skupa, njišemo se skupa,sanjamo skupa,dišemo skupa… Ja i moja priroda.“

objavio: Administrator   datum: 10. 11. 2023.

Projekt Festival boja

U nastavku su neke od „zelenih“ poruka koje su napisala naša djeca:

„Postoji svijet u kojem svi žive u zajedništvu i skladu… Izgradimo ga!“

„Planet Zemlja je naš jedini dom. Ako uništavamo nju, uništavamo sebe!“

„U šumi dubokoj, tiha noć sjaji, zvijezde mi pokazuju put.

Prirodna harmonija smiruje mi dah.“

objavio: Administrator   datum: 10. 11. 2023.