Svjetski dan učitelja

Svjetski dan učitelja obilježava se svake godine 5. listopada. Taj je dan prigoda da se pokaže da je rad učitelja i nastavnika prepoznat kao jedan od najvažnijih za
ukupan razvoj društva te da se kao takav i cijeni. Cilj Svjetskog dana učitelja je
mobilizirati podršku za nastavnike kako bi se osiguralo da će učitelji i dalje ispunjavati potrebe budućih generacija te podići obrazovanje na razinu društvene važnosti i izvući učitelje iz poluanonimnosti i dati im društvenu važnost koju zaslužuju. Prigoda je to i za isticanje važnosti rada svih učitelja i nastavnika i njihov utjecaj na razvoj društva u cjelini, te da se naglasi važnost te profesije, ali i samog obrazovanja čiji su oni nositelji, stoga se taj dan obilježava u više od 100 zemalja svijeta, pa tako i u Hrvatskoj.

Proglasio ga je UNESCO godine 1994. u spomen na isti datum 1966. godine kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja.Obilježavamo Svjetski dan učitelja. I ne zaboravite: Inženjeri grade mostove. Umjetnici stvaraju slike. Znanstvenici rade rakete. Ali učitelji stvaraju sve njih. SRETAN DAN UČITELJA!

objavio: Administrator   datum: 5. 10. 2023.

Svjetski dan učitelja

objavio: Administrator   datum: 5. 10. 2023.