Tajanstvena misija u Narodnoj knjižnici Ploče

Završetak Mjeseca hrvatske knjige obilježen je na najčarobnijem mjestu na svijetu - u knjižnici.

"Kad si u nedoumici, idi u knjižnicu!" mudro nam poručuje poznata autorica J. K. Rowling.
Učenici 5.a razreda imali su tajanstveni zadatak koji su trebali riješiti suradničkim i istraživačkim radom u našoj gradskoj knjižnici - Narodnoj knjižnici Ploče. Naime, po uzoru na popularni "escape room", njihova predmetna učiteljica Ivana Pudar Pećar, u dogovoru s domaćinima, knjižničarima Juricom i Tenom, osmislila je šifrirani zadatak čije je rješenje bila tajanstvena, ali prigodna misao.

Prije početka rješavanja, knjižničarka Tena upoznala je učenike s oznakama (signaturama) knjiga te im je pojasnila kako su raspoređene knjige te kako ih pronaći. Signature knjiga bile su njihove šifre za otkrivanje tajanstvenih riječi.
Potraga je bila neizvjesna do kraja, učenici su se ispreplitali među knjigama i policama, pažljivo čitali oznake, komentirali, zaključivali i slagali riječi kako bi otkrili konačnu poruku: "BRINI ZA SEBE, ČITAJ!"
Najbrža i najuspješnija skupina nagrađena je slatkim poklonom.
Nakon radionice, učenici su iskoristili priliku i besplatno se učlanili ili produžili članstvo u knjižnici.
Hvala knjižničarima Jurici i Teni na domaćinstvu, suradnji i ugodnoj atmosferi!
Vjerujemo da će učenici odsad češće posjećivati ovo posebno mjesto koje nas može besplatno i u najkraće vrijeme odvesti na sve četiri strane svijeta, riješiti problem neznanja ili postati naš novi kutak za odmor i opuštanje.

objavio: Administrator   datum: 17. 11. 2022.

Tajanstvena misija u Narodnoj knjižnici Ploče

Najbrža i najuspješnija skupina nagrađena je slatkim poklonom.
Hvala knjižničarima Jurici i Teni na domaćinstvu, suradnji i ugodnoj atmosferi!

objavio: Administrator   datum: 17. 11. 2022.