I U NAŠOJ ŠKOLI VUKOVAR SVIJETLI

Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje državni je blagdan koji obilježavamo 18. studenoga u sjećanje na dan kada je 1991. slomljena herojska obrana grada Vukovara te počinjen pokolj u Škabrnji. Bitka za Vukovar, u kojoj je sudjelovalo oko 1800 branitelja, započela je 25. kolovoza, a završila 18. studenoga 1991.

I mi u našoj školi kroz razne aktivnosti izražavamo pijetet i zahvalnost prema žrtvama i braniteljima Domovinskog rata.

Pogled na hol naše škole, koji su uredile učiteljice razredne nastave Silvija Krmić, Nada Ivanković, Berislava Grgurić i Mirjana Barbir te učiteljica Likovne kulture Marija Čupić-Senta, oživio je sjećanja na najstrašniji zločin u novijoj hrvatskoj povijesti, na patnju, bol i užase neshvatljive ljudskom srcu i umu. Na kreativan način učenici su se svojim radovima prisjetili vukovarske žrtve. U pratnji svojih nastavnika učenici su, već tradicionalno, upalili svijeće, ovaj put zbog tehnički razloga na rivi te tako pridonijeti sjećanju na ratna stradanja, zahvalni što živimo u miru i slobodi.

U spomen na Vukovar učitelji su tijekom protekloga tjedna organizirali razne likovne, literarne i povijesne radionice.

U sklopu Dodatne nastave iz povijesti naši su mladi povjesničari iz 8. razreda pod vodstvom učiteljice povijesti Adriane Kostanić Burić izradili 3d puzzle vodotornja iz Vukovara. Ono je simbol hrvatskog zajedništva, zaštićeno kulturno dobro kao tehnički i memorijalni spomenik.

Učenici osmih razreda, s predmetnim učiteljicama Marinom Burđelez i Ivanom Pudar Pećar, uključeni su u eTwinning projekt "Naša priča o Gradu". Ponosni smo što je upravo prijedlog naše učenice Nike Nikolac prepoznat kao najuspješniji te je glasovima sudionika izabran za logo projekta.

U okviru istoimenog projekta večeras će se održati Virtualna večer poezije i proze o Vukovaru u kojoj će sudjelovati četiri učenice naše škole.

objavio: Administrator   datum: 17. 11. 2022.

I U NAŠOJ ŠKOLI VUKOVAR SVIJETLI

objavio: Administrator   datum: 17. 11. 2022.