70. obljetnica osnovnog školovanja u Pločama i Dan škole!

"PONISTRA ODGOJA,VRATA ZNANJA,

U DAHU ŠTIVO JAČA.

ŠTA JE ŠKOLA AKO NIJE KUĆA

U KOJOJ ZNANOST ŠIRI PLUĆA,

DOK NAS GODINE KO PARANGAL SLAŽU,

DOK SMO JEŠKA SVAKOM DANU,

NIJE TEŠKO DITINSTVOM SE POKRIT

JER VRIDILO JE ZVONO VOLIT.

SADA SMO KO PLAKATI ŽIVI,

PUTOKAZI SVOJ DICI.

DA ŠKOLE NEMA,

ŽIVOT BI BIO BEZ ŠUGA

I ZA NJU VRIDI -

VRIĆA SMIJA, ŠAKA SUZA.

FALA TI ŠKOLO, EVALA TI ŠKOLO,

NAZDRAVLJAM TI ŠKOLO".

(autor: Denis Batinović - Pekma)

Danas je naša škola obilježila 70. obljetnicu osnovnog školovanja u Pločama, na isti dan naša škola slavi svoj rođendan.

Dan je započeo na sportskim borilištima gdje su naši učenici pokazali vještine u potezanju konopa, igri graničara, štafeti, nogometu... Dječji smjeh, radost, navijanje, kolegijalnost, borbenost i natjecateljski duh obilježili su njihovo nadmetanje i druženje!

Obljetnicu smo nastavili druženjem s bivšim djelatnicima naše škole koje smo ugostili na svečanoj sjednici održanoj u Domu kulture u Pločama. Ravnateljica Tihana Pažin pozdravila je okupljene i prepustila pozornicu našim gostima. Pjesma Dječjeg zbora, solo izvedbe djelatnika i učenika GO naše škole kao i obraćanje gradonačelnika gospodina Miše Krstičevića samo su dio svečanosti koje smo pripremili. Posebno emotivno bilo je obraćanje gospodina Ive Barbira čija nam životna mudrost i savjeti mogu biti inspiracija da nastavimo raditi ono što se od nas očekuje: Prenositi znanje s generacije na generaciju uz odgoj i izgradnju svakog pojedinca!

Na radost okupljenih sjednicu smo završili u dobroj atmosferi uz hranu i piće osvježenja.

Kompilacija slika u priloženom videu u sebi sadrži samo djelić atmosfere koju je trebalo doživjeti osobno.

Hvala svim medijima i njihovim djelatnicima (RPP, portalima Ploče Online i Rogotin) kao i Gradu Pločama na potpori i druženju s nama. Na njihovim stranicama također možete pronaći slike s današnje proslave!

objavio: Administrator   datum: 27. 5. 2022.

70. obljetnica osnovnog školovanja u Pločama i Dan škole!

"PONISTRA ODGOJA,VRATA ZNANJA,

U DAHU ŠTIVO JAČA.

ŠTA JE ŠKOLA AKO NIJE KUĆA

U KOJOJ ZNANOST ŠIRI PLUĆA,

DOK NAS GODINE KO PARANGAL SLAŽU,

DOK SMO JEŠKA SVAKOM DANU,

NIJE TEŠKO DITINSTVOM SE POKRIT

JER VRIDILO JE ZVONO VOLIT.

SADA SMO KO PLAKATI ŽIVI,

PUTOKAZI SVOJ DICI.

DA ŠKOLE NEMA,

ŽIVOT BI BIO BEZ ŠUGA

I ZA NJU VRIDI -

VRIĆA SMIJA, ŠAKA SUZA.

FALA TI ŠKOLO, EVALA TI ŠKOLO,

NAZDRAVLJAM TI ŠKOLO".

(autor: Denis Batinović - Pekma)

objavio: Administrator   datum: 27. 5. 2022.