« Ožujak 2024 »

„ZASADI DRVO, NE BUDI PANJ“

U sklopu građanske inicijative Dani kolektivne sadnje drveća, u subotu oko 10 sati, učenici od petog do osmog razreda naše škole posadili su u školskom vrtu te igralištu oko škole četiri sadnice masline, sadnicu rogača i dvije sadnice kumkvata.

Učenicima su se pridružile Monika Bušurelo, učiteljica geografije i Dona Prović, učiteljica informatike te školski knjižničar Mario Bebek. Školski domar Jurica Franić pripremio je teren na kojem su sadnice učenicima pomogli posaditi članovi Udruženja obrtnika grada Ploča.

Sadnice masline i rogača našoj je školi, za ovu prigodu, donirala Javna ustanova „Nacionalni park Mljet“. Udruženje obrtnika grada Ploča doniralo je sadnice kumkvata.

Inicijativa Dani kolektivne sadnje drveća odvija se na nacionalnoj, regionalnoj i lokalnoj razini 25., 26. i 27. listopada s ciljem da se zasadi što više stabala, ozelene sredine, posebno one urbane, te da se pokrene borba protiv klimatskih promjena. Akcija se odvija pod imenom „Posadi drvo, ne budi panj“.

objavio: Administrator   datum: 26. 10. 2019.

„ZASADI DRVO, NE BUDI PANJ“

objavio: Administrator   datum: 26. 10. 2019.