« Ožujak 2024 »

Comenius project

3. Comenius susret u Poljskoj predstavljen u Narodnoj knjižnici

Prošli četvrtak u Narodnoj knjižnici u Pločama javnosti je predstavljen 3. Comenius susret koji se održao u listopadu u poljskom gradu Katowice.

Predstavljanje je otvorila ravnateljica Meri Glavinić upoznavši prisutne s pojedinostima projekta (zemljama sudionicama i temama dosadašnjih susreta) te ja pročitala i poruku poljskog konzulata u kojoj su pohvalili cijeli projekt, a posebno  jačanje suradnje Poljske i Hrvatske.
Nakon uvodne riječi posjetitelji su mogli pogledati videoreportažu San o Dalmaciji koju je osmislila i izradila nastavnica Ivana Pudar Pećar u suradnji s pojedinim učiteljima i učenicima naše škole.

Put u Poljsku, živom riječi uz pomoć fotografija u ppt prezentaciji, detaljno su izložile učenice koje su se mjesecima pripremale za taj susret: Josipa Vlahović (7.a), Sunčica Matić (8.c), Rebeka Vlaho - Oršulić (8.c) i Ingrid Vlaho - Oršulić (8.c).

Učenice su nastojale prisutnima prenijeti barem djelić doživljaja i novostečenih iskustava s ovog zanimljivog putovanja. Osim kulturnopovijesnih znamenitosti Poljske koje su učenice mogle vidjeti tih pet dana, možda su još zanimljiviji bili svakodnevni kontakti učenika i učitelja s kolegama iz drugih zemalja te razmjena znanja i iskustava. Iako se o dogodovštinama s putovanja moglo pričati puno duže, radujemo se što će još učitelja i učenika imati priliku nešto slično doživjeti na naredna dva putovanja u Češku i Slovačku.

Nakon izlaganja učenica prisutnima se kratko obratila i glavna koordinatorica projekta nastavnica Darka Šutić.

Na kraju predstavljanja učenice su, zajedno s nastavnicama Ivanom Pudar Pećar i Žanom Govorko, otpjevale trojezičnu pjesmu Tu non llores mi querida kojom su u Poljskoj istaknule suradnju našeg pjevača Gorana Karana s poljskim pjevačima.

Nadamo se da će nas u budućnosti čekati još puno sličnih projekata kojima ćemo se još više povezati sa školama Europe.

Galerija slika iz Poljske

objavio: Mateja Maršić   datum: 17. 11. 2014.