« Ožujak 2024 »

Obilježen Dan škole

„Zaplješći ako osjećaš da to želiš raditi!“

Dičiti se imenom velikana hrvatske književnosti nije mala stvar, a slaviti svoj dan još manje. Objedinivši te dvije velike stvari u jednu, mi svoj dan obilježavamo na velikanov rođendan (30.V.).

Iščekujemo ga s radošću jer osim što najavljuje skori završetak nastavne godine, osvježava ustaljene nastavne sate drukčijim, učenicima zanimljivijim aktivnostima.

Tako smo i ove godine puno toga planirali pa i ostvarili. Uoči Dana škole, u četvrtak  29.V. u Domu kulture svi smo se lijepo proveli na Smotri dječjeg stvaralaštva. Školski tim za kulturu užurbano je pripremao mlade recitatore, pjevače, lutkare, svirače i plesače. Zaista možemo reći da su naši mladi stvaraoci svojom pjevnošću i plesnim koracima ispunili Dom ritmom radosti i sreće. Petero mladih pjesnika predstavilo je pohvaljene i nagrađene radove pristigle na literarni natječaj Napiši himnu škole. Zbog svega toga na kraju smo svi bili happy pridruživši se koreografiji plesnjaka istoimene ovogodišnje uspješnice.

Budući da su i mali i veliki učenici škole, koju svi zovemo našom, u petak smo odlučili podijeliti školske prostore i svi zajedno u 8,00 h započeli s najavljenim programom.

Učenici razredne nastave upoznavali su se s dvjema izvanškolskim i jednom izvannastavnom aktivnošću. Osnovna glazbena škola Ploče predstavila je svoj program glazbenim točkama učenika naše škole, a polaznice izvanškolskog programa modernog baleta raznježile su publiku glazbom i kostimima. Lutkarsko-scenska skupina Maslačak, voditeljice Duške Ivičević i Gordane Vuletić, predstavila je rad na projektu Stop nasilju! Odigravši predstavu Ježić Bocko, uputili su jasnu poruku – nasilju nema mjesta u školi!

Učenicima predmetne nastave pojedine su nastavnice pripremile različite radionice ili su vrijedni učenici predstavljali svoje uratke drugima. I nastavnice i učenici rukovodili su se načelom zanimljivosti i kreativnosti pri osmišljavanju svojih radionica.

A kako je to izgledalo? Uhvaćeni su u trenutku ...

1. Pokupi čep – uljepšaj svijet!

sudionici: voditeljica  Marina Burđelez i 5.a

1. TV sat  sa Smogovcima

sudionici: voditeljica Ivana Pudar-Pećar i sedmaši

1. Čitanje narodne poezije

sudionici: voditeljica Jelena Ćelić i polaznici Literarne skupine

1. Svijet ptica

sudionici: predstavljači Petar Jelčić (5.b) i Sara Kežić (7.a) i sedmaši

1. Istambul

predstavljačice: sudionice projekta Comenious i osmaši

1. Idemo u srednju!

predstavljač: pedagog  Nikica Glavor i osmaši

1. Izrada i puštanje zmajeva

sudionici: voditeljice Anja Grgić i Antonela Jončić sa svojim učenicima i 5.b

1. Izrada geometrijskih oblika

sudionici: voditeljice Nataša Obradov i Matea Žderić  sa svojim učenicima

Dok su se naši učenici pripremali za sportska natjecanja, domar Beđo i čistačice imali su pune ruke posla. Naime, još u listopadu nakon prodajne izložbe povodom Dana kruha, javila se ideja o uređenju školskoga vrta. A kako to uvijek biva, od ideje do realizacije dug je put. Drago nam je da smo upravo na Dan škole zasadili prve biljke i time utrli cvjetni put duge staze koja je pred nama.

Svake godine iznova se uvjerimo kako u našim učenicima živi natjecateljski i navijački duh. Potrebno ga je samo potaknuti, stvoriti pozitivnu sportsku atmosferu. U sekundi se Mala dvorana Doma sportova Ploče pretvorila u poprište igara u kojima je važno sudjelovati, ali i pobijediti. Mlađi učenici natjecali su se u četirima kategorijama po paralelama. Igre su osmišljene kao  spoj trčanja, hvatanja, provlačenja, skakanja  te primjerene sposobnostima svih učenika.

Sportski rezultati učenika razredne nastave:

(prvo mjesto u paraleli razreda razredne nastave osvojili su:)

1. I.a razred

2. II.b razred

3. III.c razred

4. IV.a razred

U isto vrijeme na Sportskom centru Močvara vrijedila je krilatica: Brže, više, jače!  Učenici  5. i 6. razreda natjecali su se u trima kategorijama (Štafetne igre, Potezanja konopa i Nogomet), za razliku od  sedmaša i osmaša koji su sportske snage odmjerili  na nogometnom terenu.

Sportski rezultati učenika predmetne nastava:

1. ŠTAFETNE IGRE

pobjednici  5.c i 6.d

1. POTEZANJE KONOPA

pobjednici   5.b i 6.d

1. NOGOMET

5.a – 5.c        5:2

7.b – 7.a        5:0

8.a – 8.c        2:2  (slobodni udarci 7:6)

Ugodno smo se osjećali družeći se s učenicima u zajednički osmišljenim i pripremljenim aktivnostima. Na kraju želimo svim učenicima i djelatnicima čestitati Dan škole uz zahvalu za uloženi trud, dobro raspoloženje i timski rad!

„Zaplješći ako osjećaš da je sreća istina!

Zaplješći ako osjećaš da je to ono što želiš raditi!

Zaplješći ako znaš što je za tebe sreća!“

(Pharrell Williams, Happy)

objavio: Administrator   datum: 3. 6. 2014.