Pokrenute dvije ekološke akcije

Ekološke akcije

Dragi naši učenici!

U našoj Školi odlučili smo započeti ovu godinu sa čak dvije ekološke akcije. Nadamo se da ćete nam se pridružiti u što većem broju!

Već krajem prošle godine pokrenuli smo akciju prikupljanja plastičnih čepova, koja ima ekološki, humanitarni i natjecateljski karakter! Ovu akciju je u našoj županiji pokrenula Osnovna škola „Mokošica“ u suradnji s Komunalnim poduzećem Dubrovnik. Cilj je prikupiti što više plastičnih čepova svih veličina, kako bi prodajom dobili novčana sredstva koja će biti uplaćena na žiro račun udruge „Dva skalina“ iz Dubrovnika koja brine o unaprjeđenju kvalitete života djece s posebnim potrebama. Natjecateljski dio akcije nadzire Komunalno poduzeće Dubrovnik, koje će školama koje prikupe najviše čepova uručiti prigodne nagrade i priznanja. Učenici od 1. do 4. razreda donosit će plastične čepove svojim učiteljicama po dogovoru, dok učenici 5.-8. razreda to mogu raditi svaki dan u tjednu (osim četvrtka) prije prvog sata u kabinet biologije. Zbog natjecateljskog dijela akcije bitno je znati koliko točno čepova ste skupili, a isto tako je jako bitno znati da će ova akcija trajati do kraja školske godine.

Druga akcija koju upravo pokrećemo je akcija prikupljanja starog papira. Želimo podići svijest najmlađih o značaju odvajanja otpada, te odvojenog sakupljanja papira kao korisne sirovine čijim se prikupljanjem čuvaju naše šume. Akcija prikupljanja starog papira u našoj školi kreće 28.1. i trajat će do 1.2., a odrađujemo je u suradnji s Unijapapirom iz Solina. Imate još dovoljno vremena kako biste kod kuće razvrstali stari papir koji vam više neće trebati (stare novine, bilježnice, reklamne letke…) od papira kojeg ćete još koristiti. Papir možete donositi u navedenom tjednu, prije prvog sata. Raspored za donošenje papira po razredima možete pronaći na oglasnoj ploči u školi. Zarađeni novac od prodaje starog papira koristit ćemo za nabavu školskog pribora za učenike slabijeg imovinskog stanja. Budući da i ova akcija ima natjecateljski karakter, potrebno je da papir zavežete špagom ili donesete u vrećicama, a mi ćemo ga izvagati i pratiti vaš napredak. Najuspješnijim učenicima i najuspješnijim školama u Hrvatskoj bit će uručene prigodne nagrade i priznanja.

Vjerujem da ćemo svi skupa biti jako uspješni u obje ovogodišnje akcije. Dajte sve od sebe!

Vaša učiteljica prirode i biologije,

Katica Šetka :)

objavio: Administrator   datum: 23. 1. 2013.