Još događaja u Mjesecu knjige

Novi naslovi za Dan knjižnica

Kako smo se okružili knjigama u ovoj školskoj godini! Slavili smo junake dječje svjetske literature i zahvaljivali  autorima koji su ih oživjeli! Opisujući njihove pustolovine, poteškoće, izazove pred kojima su se našli, i njihova junačka postignuća, pisci su nas puno naučili. Poručili su nam kako je važno biti dobar, pošten, marljiv, vedar, samopouzdan, odan svojoj obitelji i kad nam je teško da se možemo osloniti se na svoje prijatelje!

Obilježavajući Dane kruha, isticali smo važnost zajedništva s prirodom. Mukotrpnim radom, čuvajući prirodu, čovjek održava svoj rod i svoj dom, planet Zemlju. Tome svjedočimo i o tome učimo iz knjiga. Knjige nas još uče  kako su u toj zajedničkoj kući, na ovom svijetu, svi ljudi isti. Svatko treba sigurnost, osjećaj da je uvažen, da pripada zajednici i da je njegov doprinos dragocjen.

Zato smo plodove zajedničkog projekta roditelja, učenika i učitelja – raskošne izložbe krušnih proizvoda - hrane za tijelo - uložili u hranu za duh! Vrijedno sjeme ljubavi i zajedništva pretvorili smo u krošnju novih naslova u našoj školi.

Pored poznatih lektirnih, tu su sada i Sretni dani, Kako je tata osvojio mamu, Zeleni tigar, Pokušaj zaboraviti, E, baš mi nije žao, Anica i sportski dan, Tajna Titana Horvata, Hoću i ja,

O mamama sve najbolje, Adrijan Mole i nemoćne godine, i drugi naslovi…

Za sada su stigle  već 132 knjige!

Pred našom smo knjižnicom izložili naslove starih lektira i na nastavi pričali o knjigama koje su obogatile djetinjstvo naših baka, djedova, roditelja!

A kako smo se tek sprijateljili s našom Gradskom knjižnicom! To je naša treća kuća! Tamo uzimamo knjige (sve učenike petih razrede dočekale su u listopadu besplatne članske iskaznice!), imamo pričaonice,  izložbe, radionice, tamo učimo i volontiramo, pomažemo  prijateljima u učenju!

I još o tome pišemo na web stranici škole!

Hvala, hvala, hvala - mamama, bakama, tetama, tatama, knjižničarkama i knjižničaru - hvala piscima!  Aha, i učiteljicama i učitelju koji su nas naučili slova!

objavio: Administrator   datum: 14. 11. 2012.