« Ožujak 2024 »

Obilježeni Dani kruha

Grad za stolom ljubavi i zahvalnosti

Povodom obilježavanja Dana kruha, 23. listopada 2012. godine, ispred Konzuma (Robna kuća) organiziran je izložbeni program edukativno-humanitarnog karaktera s početkom u 9.30 sati. Učitelji razredne nastave, dežurni učitelji predmetne nastave i zaduženi učenici okupili su u 8.00 sati, te započeli s uređenjem štandova.

Slijedio je kratki program u kojem su djeca recitirala, prikazala igrokaz i pjevala, nakon čega je pločanski župnik don Petar Mikić blagoslovio kruh i plodove zemlje, te kroz svoje obraćanje istaknuo važnost kruha. Postoje dani u godini kada Gospodinu posebno zahvaljujemo što brine za nas, jer živimo od Njegova kruha i riječi. Kruh je ljudima dragocjeno blago!

Prigodni dječji likovni radovi su bili izloženi na izlogu Robne kuće, uređeni panoi na temu „Dani zahvalnosti za plodove zemlje“  ukrašavali su prostor oko štandova. Učenici su proveli ugodno prijepodne sa sugrađanima koji su ushićeni dječjim entuzijazmom i spremnošću da zajedno sudjeluju u humanitarnom projektu. Na jednom od panoa izložene su  njihove spontane poruke zahvalnosti i podrške.

Događaj je bilo popraćen glazbom na radost učenika koji su plesali i pjevali, dok su ostali asfalt oslikavali kredama u boji. Učenici viših razreda, u pripremi i tijekom manifestacije odradili su svoj posao kreativno, veselo, susretljivo, za čistu peticu!

Najmiliji posjetitelji, djeca iz vrtića, unijela su dodatnu radost u  slavlje zajedništva ovog blistavog listopadskog jutra!

Sugrađani koji su se oduševljeno odazvali obilno su nagradili dječji trud, pa se možemo veseliti novim lektirnim naslovima u školskoj knjižnici.

Po završetku manifestacije učenici su s učiteljicama i djelatnicima Centra za socijalnu skrb posjetili Štićenike centra u Pločama, te Dom za starije i nemoćne u Metkoviću, kojima su darovali ukrašene košarice s kruhom od srca, i trenutke druženja uz pjesmu i smijeh!

Zahvaljujemo Gradu Ploče i Mjesnom odboru, Centru za socijalni rad, upravi Športske dvorane (čija je uprava ponudila prostor za slučaj lošeg vremena), djelatnicima Konzuma, na čijem  smo prilazu postavili svoje štandove i panoe,  PP Ploče koji su brižno popratili našu akciju, RP Ploče koji su  najavili i pratili našu manifestaciju, Gradskom komunalnom poduzeću, pekari „Nikolac“ koja nam je ustupila vozilo za transport kolača, i foto-studiju „Ivona“ na poklonjenim fotografijama.

Hvala brojnim suradnicima koji su se  pridružili dobro organiziranim djelatnicima Škole i pomogli u pripremanju prostora za ovu manifestaciju. Veliko hvala svim posjetiteljima na njihovoj podršci, doprinosu i srdačnoj ponudi za buduću suradnju!

Najveće pohvale zaslužuju vrijedne mame, bake, tete, i poneki tata i djed, na uloženom vremenu, trudu i ljubavi koju su darovali svojoj djeci i priredili pravo slavlje za oči i gozbu za građane Ploča.

objavio: Administrator   datum: 25. 10. 2012.